مدیریت پیمان(Managment Contract)

شرکت طرح  و ساخت نگر اندیش در زمینه خدمات مشاوره علاوه بر امکان‌سنجی طرح‌های حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، برق و انرژی، صنایع معدنی و حمل‌ونقل به نظارت بر اجرای پروژه‌ها نیز طی دهه‌های فعالیت خود می‌پردازد. این شرکت در صنعت پتروشیمی سابقه کار و نظارت بر اجرای طرح‌هایی نظیر شرکت پتروشیمی پتروناد آسیا و شرکت پتروشیمی ابن‌سینای همدان را در کارنامه خود دارد که به‌تفصیل در ذیل به شرح آن پرداخته شده است.   

شرکت پتروشیمی ابن‌سینای همدان:

این شرکت در سال 1390 با هدف احداث مجتمع تولید اتیلن اکساید و تبدیل آن به محصولات پایین‌دستی به ظرفيت حدود 200 هزار تن در سال در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد واقع در شهرستان فامنین استان همدان تاسیس شد. شرکت طرح و ساخت نگر اندیش طراحی مفهومی و مدیریت پیمان این شرکت را به انجام رسانده است.

شایان‌ذکر است شرکت طرح و ساخت نگراندیش به پشتوانه سوابق بین‌المللی خود و با استفاده از گشایش‌های ایجادشده پس از توافق برجام به‌منظور انتخاب تأمین‌کنندگان دانش فنی برای مجتمع فوق‌الذکر با شرکت‌هایی همچون Shell، Buss و Sulzer به‌عنوان MC وظیفه انعقاد قرارداد و نظارت اجرای قرارداد با شرکت‌های مذکور را به عهده داشته است.

شرکت پتروشیمی پتروناد آسیا (زیرمجموعه شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز):

این شرکت با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تاسیس شده و احداث مجتمع‌های پتروشیمی و شیمیایی را در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در مرحله اجرا دارد. این شرکت با دریافت حدود 40 هزار تن خوراک، جهت تولید حدود 120 هزار تن انواع محصولات شیمیایی برنامه‌ریزی نموده است. شایان‌ذکر است شرکت طرح و ساخت نگر اندیش نظارت بر اجرای پروژه‌های این شرکت و بخشی از طراحی مفهومی این پروژه‌ها را انجام داده است. همچنین شرکت طرح و ساخت نگراندیش در اوج فشار تحریم‌های یکجانبه بین‌المللی موفق به مذاکره با شرکت‌های سوئیسی و ایتالیایی (که به دلیل شرایط سیاسی موجود از ذکر نام شرکت خودداری می‌گردد) جهت انعقاد قرارداد تأمین دانش فنی و تجهیزات فرایندی شده که نهایتاً قراردادهایی جمعاً به مبلغ حدود 6.5 میلیون یورو در این زمینه منعقد گردید. همچنین این شرکت نسبت به نظارت بر اجرای قراردادهای مذکور اقدام نموده است.