شرکت نگراندیش در سال ۱۳۷۸ تاسیس شده و در گام اول رویکرد آن تهیه طرح های توجیهی بوده، ولیکن با گذشت بیش از ۲۲ سال از عمر شرکت در حوزه های مدیریت پیمان و اجرای پروژه به صورت EPC صاحب تجربه و دانش شده و ماحصل دو دهه تلاش، انجام پروژه های مختلف در زمینه های نفت و گاز و پتروشیمی وفولادی و … بوده است.

شرکت نگراندیش پس از دو دهه کسب تجربه به مرحله ای رسیده که بستری ایجاد نموده که احصا و تدوین فرصت های سرمایه گذاری در بخش های نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد و فلزات در کشور بوجود آید که متعاقب آن سه طرح صنعتی، کلیه پیش نیازهای ورود به مباحث اجرایی را طی نموده است.

یکی از این طرح ها ترانزیت فرآورده های نفتی از اقلیم کردستان عراق به کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده که در این خصوص در سال ۱۳۹۵ نسبت به تاسیس شرکت و احداث سایت تخلیه و بارگیری در منطقه صفر مرزی در مجاورت گمرک پرویزخان (شهرستان قصر شیرین استان کرمانشاه) اقدام گردید. جای خوشحالی است که شرکت پتروکیمیای بیستون پس از ۶ سال از عمر فعالیت خود نقطه اتکای این ترانزیت در غرب کشور به شمار می رود.

یکی دیگر از این طرح ها، احداث واحد پالایشگاه تولید انواع روغن پایه بوده که در مجاورت پالایشگاه نفت بندرعباس این مهم اتفاق افتاده که مالکیت آن واگذار شده است.

شرکت طرح و ساخت نگراندیش با ۵ سال فعالیت در بخش EPCF به توسعه فعالیت های خود ادامه خواهد داد تا بتواند سهمی در اقتصاد و اشتغال کشور داشته باشد و در این ارتباط ساختن را جزء ذات وجودی خود می داند.