امکانسنجی (Feasibility Study)

شرکت طرح و ساخت نگراندیش با انجام حدود ۵۰۰ طرح امکانسنجی و نظارت بر اجرای پروژه های صنعتی کشور دانش و تجربه مناسبی را در زنجیره صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع معدنی و فلزی کسب نموده است. بسیاری از این طرح ها امروزه در مرحله بهره برداری و یا راه اندازی می باشند.

خلاصه رشته فعالیت های کار شده توسط این شرکت تاکنون به شرح جداول ذیل خلاصه شده است:

۰
انجام بیش از پانصد پروژه امکانسنجی

در ادامه جزئیات مهمترین مطالعات انجام شده درحوزه‌ صنایع معدنی و فلزی آورده شده است.

 حوزه صنایع معدنی و فلزی

 شرکت طرح و ساخت نگراندیش با انجام بیش از ۲۴۰ پروژه امکانسنجی در حوزه صنایع معدنی و فلزی، پایگاه اطلاعات و دانش به روزی را گردآوری کرده است. مهم‌ترین شرکت های طرف قرارداد برای انجام این پروژه ها عبارتند از: شرکت ملی فولاد ایران، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، شرکت سنگ آهن گهر زمین، شرکت ذوب آهن اصفهان، شرکت فولاد خوزستان، شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت صنایع مس شهید باهنر، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، مجتمع جهان فولاد سیرجان و سایر شرکت‌های معدنی بزرگ و متوسط دیگر به شرح جدول ذیل می باشد.

پروژه های شاخص

حوزه معدنی

گندله آهن

آهن اسفنجی

فولاد خام

محصولات فولادی

فلزات غیر آهنی

حوزه کانی غیرفلزی

 شرکت طرح و ساخت نگراندیش در طول سالهای فعالیت خود پروژه های متعدد امکان سنجی در بخش های کارخانجات سیمان، گچ، شیشه، کاشی و سرامیک، فرآورده های نسوز، انواع آهک و کربنات کلسیم و ACC و پانلهای گچی به شرح جدول ذیل داشته است.

کانی های غیر فلزی

۰
حدود دویست و چهل پروژه امکانسنجی در حوزه معدنی و فلزی